Розклад уроків

     Понеділок.      

1 урок. ЯДС (Я досліджую світ)

2 урок. Іноземна мова (англійська)

3 урок. Навчання грамоти (читання)

4 урок. Навчання грамоти (письмо)

5 урок. Фізична культура

      Вівторок

1 урок. Навчання грамоти (читання)

2 урок. Навчання грамоти (письмо)

3 урок. Математика

4 урок. Дизайн і технології

       Середа.           

1 урок. Навчання грамоти (читання)

2 урок. Іноземна мова (англійська)

3 урок. Математика

4 урок. Навчання грамоти (письмо)

5 урок. Фізична культура

      Четвер.   

1 урок. ЯДС (Я досліджую світ)

2 урок. Математика

3 урок. Мистецтво. Образотворче мистецтво

4 урок. Мистецтво. Музичне мистецтво

      П'ятниця         

1 урок. ЯДС (Я досліджую світ)

2 урок. Математика

3 урок. Навчання грамоти (читання/письмо)

4 урок. Каліграфія

5 урок. Фізична культура

 

Для тих дітей, котрі не змогли зайти в зум, пропоную фізкультхвилинку, яку можна використовувати, коли втомилися сидіти, виконуючи письмові завдання.

05 жовтня.  Середа 

1 урок.  Навчання грамоти (читання).

Тема уроку. Звук [о]. Буква о, О.

-Попрацюй над вивченням букви о разом з відеоуроком. 

-У зошиті для читання напиши цілий рядок маленької друкованої букви о. Не забувай, ця літера має поміщатися у рядку (між верхньою і нижньою рядковими лініями). Друковані літери пишемо вертикально, без нахилу.

 3 урок.  Математика.

Тема уроку. Число і цифра 6. Склад числа 6

Попрацюй відповідно до відеоуроку. Вирази, які пропонують в підручнику, записуй до зошита в клітинку з математики. Окремо попрацюй у робочому зошиті. Успіхів тобі!

4 урок.  Навчання грамоти (письмо).

Тема уроку. Написання малої букви о.

-Переглянь ту частину відео, в якій пояснюється написання малої( рядкової) літери о.

-Попрацюй на сторінці 22 робочого зошита. В першому рядочку напиши стільки літер о, скільки похилих паличок там є. Всі інші рядочки пиши відповідно до запропонованих зразків.

-Завдання внизу та вгорі виконай кольоровими олівцями. Успіху тобі!

 5 урок.  Фізична культура.

04 жовтня.  Вівторок  

1 урок.  Навчання грамоти (читання).

Тема уроку.Закріплення букви а, А, її звукового значення.

Попрацюй на сторінках36 і 37 у букварі. А допоможе тобі в цьомі відеоурок. 

У зошиті, який мизавели для уроку читання, надрукуй цілий рядок великої букви А.

2 урок.  Навчання грамоти (письмо).

Тема уроку.Написання  великої літери А, поєднання її з малою літерою а.

Перед тим,як попрацювати у зошиті, переглянь відео (другу половинку,де показується, як писати велику літеру А.)

На сторінці 21 спробуй написати в першому рядочку велику А. Будь дуже уважним/уважною. Літер має були стільки, скільки коротких похилих ліній подано в рядочку.

Щоб закріпити вміння писати велику і малу літери а, попрацюй в наступних рядочках. Не забудь в кожному рядочку знайти по одній найкращій букві і "надягни" корону.

Ще є завдання зверху-розфарбувати акваріум та написати напівкола навколо нього, а у завданні знизу постав галочку у тому квадратику, в якому рукописних букв більше,ніж друкованих.

3 урок.  Математика.

Тема уроку.Склад числа 5

Переглянь відеоурок. У зошиті в клітинку з математики запиши всі вирази, які подані з підручника.

У робочому зошиті попрацюй на сторінці 17. Успіху тобі!

4 урок.  Дизайн і технології.

Тема уроку.«Ловись, рибко…». Робота з природними матеріалами. Створення аплікації з листя.

Розглянь зразки виготовлення аплікації "Рибка" із сухого листя. Створи свою рибку із листя,яке в тебе є.

3 урок. Навчання грамоти(читання).

Тема уроку. Звук [а]. Буква а, А.

На сторінках 34 і 35 ознайомся з буквою А.а. Допоможе тобі в цьому відеоурок.

4 урок. Навчання грамоти(письмо).

Тема уроку. Написання  малої букви а.

Спочатку переглянь половину відео, поданого нижче , про написання малої (рядкової) літери а.

Тоді відкрий зошита на сторінці 20 і спробуй самостійно написати цю літеру.

Допоможе тобі правильно писати анімована літера а. Дуже важливо писати саме так, як показано в анімаціїї. Гарних тобі літер!

 В останньому завданні поєднай малюнки із звуковими схемами до них. Також не забудь поєднати акулу з літерою а хвилястою лінією і намалювати настрій смайлику.

5 урок. Фізкультура.

30 вересня. П'ятниця 

1 урок. ЯДС.

Тема уроку. Чим люди відрізняються від інших живих істот? Моя творча співпраця. Як відтворити пташку в небі?

-Переглянь відео, щоб зрозуміти, чим людина відрізняється від тварини, а також попрацюй разом з дорослими на сторінці 24 підручника, та на сторінці13 зошита.

Успіху у роботі!

 2 урок.Математика .

Тема уроку. Додавання чисел. Знак +

Виконуй завдання відповідно до відеоуроку. Успіху тобі!

 3 урок.Каліграфія.

Тема уроку.Вироблення автоматизованих рухів зверху вниз. Малювання стрічок.

Хід уроку I. Діти, скажіть мені, будь ласка, як називається наша Батьківщина? (Україна). Давайте сьогодні ми з вами запалимо свічечку, яка буде символом нашої любові до України та памяті до людей, які віддали своє життя за її свободу. І у ваших серцях нехай запалає маленький «вогник» гордості за те, що ви - українці. Я прошу вас пронести цей вогник через все своє життя. Тож будьте чесні, розумні, горді, любіть свою рідну Батьківщину.

-А що для вас означає Батьківщина? 

- А давайте, діти, спробуємо підібрати гарні слова про нашу Україну.

2.Гра «Яка наша Україна?» -Україна - могутня. А ще яка? Україна - калинова, квітуча, зоряна, барвінкова, багата, співуча, барвиста, дружня, мила, дорога, гарна, рідна.(написати стільки похилих довгих паличок, скільки слів підібрали)

- Діти, а як називають людей, які живуть на Україні? (українці). Якою мовою розмовляють українці? (рідною, українською).

3.Гра «Яка наша мова?». А що можна сказати про нашу рідну українську мову, яка вона? (солов'їна, милозвучна, калинова, рідна, красива, пісенна, барвінкова, материнська, неповторна, казкова, співуча). (написати стільки похилих коротких паличок, скільки слів назвали)

В Україні є державні символи, за якими впізнають її в усьому світі. Давайте разом їх пригадаємо. Це державний прапор, гімн, герб. Також в Україні є народні символи: жито, барвінок, калина, верба, лелека, соловей, віночок, вишитий рушник.

II. 1.Загадка Ой цвіте на Україні красне літо Ой збирають чорноброві в гаю квіти, В’яжуть стрічку й квіточку в стіжок Щоб до танцю вбратись в оберіг –…(вінок)

2.Бесіда Де ми можемо побачити вінок? Коли його вдягають?  - Отже, сьогодні ми з вами поговоримо про прикрасу дівчат-український віночок.

III.1.Розповідь про віночок. - Український віночок - є частиною українського національного костюма. В давнину його носили тільки дівчата. Плели з живих квітів. Вважалось, що в них є чаклунська сила, здатна захистити від будь-якого лиха. Тому український віночок не просто прикраса, а й оберіг, таємничий "знахар душі”. Люди вірили, що в ньому, є сила, котра болі знімає, здоров’я додає. В український вінок виплітався з дванадцяти квітів і трав — мальва, калина, безсмертник, деревій, незабудка, чорнобривці, барвінок, любисток, волошка, ромашка, мак і хміль, кожен з яких мав своє символічне значення. І кожна квітка мала своє значення. (Троянда — це краса; цвіт вишні — мамина любов; чорнобривці — пам’ять; калина — символ краси дівчат, символ України.) -Як ви думаєте з якого віку носили дівчата вінки? Віночок дівчата починали носити з трьох років. Спочатку у віночок вплітали три квіточки: чорнобривці, незабудки, ромашки. У 4 роки — доплітали безсмертник. А для таких дівчаток, як ви, вплітали 6 квіточок — ґроно калини (посередині), барвінок, чорнобривці, нагідки, безсмертник, волошки. До віночка прив’язували стрічки. І сором був тій дівчині, у якої вони були пов’язані недбало. Ув’язували 10 стрічок. У центрі світло-коричнева — символ землі, далі жовта — колосок у полі; зелена — життя; синя — вода; рожева — символ достатку; жовтогаряча — усмішка сонця; біла — пам’ять.

2. Ось послухайте казочку про те, як одна дівчинка в’язала стрічки до свого віночка.

Сиділа дівчина на галявині та плела вінок. Подивилась на матінку-землю нашу годувальницю, та й прив’язала по середині першу стрічку. Якого вона кольору? (коричневого).Так, що ця стрічка означає? А потім пригріло ніжне сонечко. Посміхнулася дівчинка його промінцям та й прив’язала стрічку якого кольору? (жовтого). Прив’язала жовту стрічку – нехай Сонечко зігріває землю. Так що ж означає жовта стрічка? (сонечко). Пригріло сонечко. Вибилося із землі зелене житечко і все навкруги зазеленіло. І дівчинка прив’язала до віночка яку стрічку? (зелену). Хай зеленіє житечко. А потім глянула дівчинка на небо, а воно синє-синє, чисте, без хмарок. І прив’язала вона стрічку якого кольору? (синього). Що вона означає? Та тут стало житечко в’янути без водички. А на небі - ні хмаринки. І стала дівчинка дощик закликати. Тут набігли хмаринки, впали на землю перші краплинки – блакитні-блакитні. Зраділа дівчинка та й прив’язала … якого кольору стрічку? (блакитну). Так. Що вона означає? (воду). Зраділо житечко, а тому що дощик був чарівний. Швидко достигло житечко. Зібрали люди урожай та й напекли смачного хліба. З’їла дівчинка окраєць хліба, прив’язала оранжеву стрічку. Що вона означає? (хліб) Як ви думпєте, якої довжини мають бути стрічки? Усі стрічки повинні бути довшими за косу, бо оберігають її. Дівчатка одягали віночки у святкові дні. Люди вірили в силу стрічок, вони оберігали волосся від чужих очей. Кожен колір мав свій особливий сенс.

4.Фізкультпауза. (Імітація плетення віночка під музичний супровід).

Зробила я віночок Із квітів та стрічок, 

Піду в нім танцювати Веселий гопачок.

Віночок український У райдужній красі.

У нього в нашій школі Закохані усі.

Хоч квіти паперові, Та їхні кольори

Дарують гарний настрій Всій нашій дітворі.

Я лагідно торкаю Цю ніжність і красу.

Свою веселу вдачу До кожного несу.

5.Пальчикова гімнастика. Зімкнуті та трохи заокруглені долоні — пуп'янок квітки. Поступово пальці розводяться в різні боки та злегка погойдуються.

6..Практична робота. Намалювати віночок із 12 квіточок.Домальовування стрічок до віночка (відповідно до прослуханої казки) 

IV.Етап рефлексії

-Чи все ви знали про вінок? -Що нового довідалися? -Хто носить вінок? -Скільки квітів у вінку? -Скільки стрічок?

 4 урок. Навчання грамоти(читання).

Тема уроку. Тверді і м’які приголосні звуки. Звуковий аналіз вимовлених слів.

Повчися відрізняти тверді і м’які приголосні звуки, а допоможе тобі в цьому відеоурок. Нумо до праці!

 5 урок. Фізкультура.

29 вересня.  Четвер  

 1 урок.  ЯДС

Тема уроку. Які умови організму організму для життя?

-Переглянь відео.

-Попроси дорослих, щоб вони тобі прочитали інформацію на сторінках 22 і 23 підручника. Уважно розглянь зображення на цих сторінках і дай відповіді на запитання.

-Разом з дорослими з сьогоднішнього дня і протягом тижня проведи дослід з квасолею, запропонований у підручнику.

-У робочому зошиті на сторінці 13 виконай 3 і 4 завдання. Успіху тобі!

2 урок.  Математика

Тема уроку. Число і цифра 5

Уважно слухай відеоурок, виконуй всі запропоновані завдання. Успіху тобі!

3 урок.  Образотворче мистецтво

Тема уроку. Де живуть веселі нотки. Види ліній.

Ознайомся з видами лінії.

Намалюй кілька контурів будь-якої форми і замалюй їх ідеальними видами ліній.

Працюй фломастерами.

4 урок.  Музичне мистецтво

Тема уроку. Нотний запис ( нотний стан, скрипковий ключ, ноти) ( с. 15-16)

Виконання: Укр. народна пісня « Ой, є в лісі калина ».

Переглянь презентацію до уроку, навчися співати пісню "Ой, є в лісі калина"

https://sway.office.com/XzUstr55iLCba67u?ref=Link&loc=play

28 вересня.  Середа  

 1 урок.   Навчання грамоти (читання)

Тема уроку. Спостерігаю за немовними звуками і звуками мовлення. Голосні і приголосні звуки. 

Попрацюй у букварі на сторінках 28 і 29. А допоможе тобі відеоурок.

3 урок.  Математика

Тема уроку. Склад чисел 2, 3, 4

Переглянь відеоурок, завдання 2 і 3,які треба записати, записуй у зошит в клітинку.

У робочому зошиті попрацюй на сторінці 14. Виконуй завдання старанно і акуратно.

Запам'ятай склад чисел 2,3,4.

2-це 1 і 1

3-це 2 і 1,    3- це 1 і 2

4-це 1 і 3,    4- це 2 і 2,     4- це 3 і 1.

4 урок.  Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку. Зображення вивчених елементів.

Попрацюй на сторінці 19.

-Допоможи мурашці подолати доріжку, провівши суцільну лінію олівцем зеленого кольору.

-Повчися писати попарно поєднані петлі та форми фруктів.

-Доповни звукові схеми слів. Нагадувалка: Твердий приголосний-, м'який приголосний=,голосний *(крапка)

5 урок.  Фізична культура

27 вересня. Вівторок 

 1 урок.  Навчання грамоти (читання)

Тема уроку.Ознайомлююся з наголосом у словах.

Опрацюй сторінки 26 і 27 з допомогою відеоуроку.

2 урок.  Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку.Закріплення вмінь учнів зображувати овали.

Попрацюй на сторінці 18. 

-Спочатку повправляйся у пальчиковій грі, почергово розправляючи долоньки та стискаючи в кулачок.

-Прописуючи запропоновані овали і напівовали, звертай увагу на стрілочки, які вказують, в яку сторону вести лінію.

-Підбери до кожного малюнка відповідну звукову схему.

Успіху тобі!

3 урок.  Математика

Тема уроку.Число і цифра 4

Переглянь відеоурок, завдання 5 запиши до зошита, якого ми завели (в клітинку)

Попрацюй в робочому зошиті з математики на сторінці 13, а також виконай додаткове завдання 43 (у кінці зошита)

4 урок.   Дизайн і технології.

Тема уроку. Їжачок – сто голочок.  Створення аплікації «Їжачок»

Перейдіть за посиланням   https://pin.it/4XOXnPA та за інструкцією у відео виготовлення іжачки.Для тулуба їжачка бери картон, а для голочок-папір.

26 вересня. Понеділок 

 1 урок.  ЯДС

Тема уроку. Чим схожі між собою рослини, тварини і люди?

Попрацюй в підручнику на сторінках20,21, у зошиті на сторінці 12.

3 урок. Навчання грамоти (читання)

Тема уроку.Поділ слів на склади

4 урок. Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку. Зображення петлеподібних елементів у напрямку «вгору - вниз».

Попрацюй на сторінці 17 робочого зошита.

-Відправ кожен м'ячик до кільця, розфарбувавши іх різними кольорами. Лінію польоту м'яча малюй тим же кольором, що і м'яч.

-Повправляйся в написанні петлеподібних ліній. Будь уважним (уважною) при виконанні роботи, пиши старанно, акуратно, слідкуй за осанкою під час письма.

-Згадай, як позначаються звуки на письмі, доповни подані схеми, щоб вони відповідали малюнкам.

5 урок. Фізкультура

23 вересня. П'ятниця 

1 урок. ЯДС.

Тема уроку. Урок-екскурсія. Як спостерігати за змінами в довкіллі? Моя творча співпраця. Яку рослину я люблю?

Повчися, як потрібно спостерігати за природою, розглянувши світлини на сторінках 17 і 18 підручника. Попроси дорослих проситати тобі пояснення до світлин.

Поміркуй, за чим тобі найцікавіше спостерігати.

У зошиті на сторінці 11 для тебе є цікаві завдання. 

Уважнно послухай, що саме тобі потрібно виконати і спробуй не помилитися. 

Успіху тобі!

 2 урок. Математика.

Тема уроку.Порівняння чисел. Рівність. Знак =

Перегляни відеоурок,вчасно відповідай на питання до уроку.

Заведи з математики звичайний зошит в клітинку. 

Напиши в ньому цілий рядочок цифри 1,потім рядочок цифри 2 і рядочок цифри 3.Не забувай, що між цифрами треба відступати по одній клітинці. Розглянь уважно написані цифри і підкресли кольоровим олівцем найвдаліші цифри. Не забудь на полях до виконаного завдання намалювати смайлик настрою.

 3 урок. Навчання грамоти(письмо).

Тема уроку. Зображення петлеподібних елементів у напрямку «вниз - вгору».

 Розвиток зв’язного мовлення. Звуковий аналіз вимовлених слів.

Попрацюй на сторінці 16 робочого зошита. 

1.Спочатку підготуй пальчики до письма, виконавши пальчикову гімнастику.

2.Потім уважно розглянь,як пишуться петлеподібні елементи. Спробуй їх написати у повітрі, поставивши праву руку з олівцем ліктем на стіл. Наступним етапом є написання елементів, зображених суцільними лініями, тупим кінчиком олівця.А зараз повеерни олівець гострим кінчиком і спробуй писати петлі до кінця рядочка.

За такою ж послідовністю пиши і наступні рядки. Якщо рука стомилася, перепочивай.

3. Згадай, що означають одна, подвійна рисочки та точка у звукових схемах слів. Підбери до кожного малюнка потрібну звукову схему, поєднавши їх стрілочками. Щоб не помилитися, правильно озвучуй слова. Успіху тобі!

 4 урок. Каліграфія.

Тема уроку. Вироблення автоматизованих рухів зліва направо. Малювання доріжок.

 Хід уроку I. Тягнеться нитка, А в клубок не змотаєш. (Дорога)

II. Діти, а що ви знаєте про дороги, доріжки? Чи бачили ви малюнки , де зображені дороги? Сьогодні ми будемо малювати різні доріжки- і хвилясті і криві і рівні.

III.1.Тренуальні вправи а)Проведи комашок по доріжках.(малюнок 1)

Слідкуй за тим, що їх доріжки не пересікали краї інших доріжок

б) Малювання візерунків з дугоподібних, ламаних та хвилястих ліній.(малюнок 2) 

в)Графічний диктант.(малюнок 3)

IV.Етап рефлексії

—Чого ви навчилися сьогодні на уроці?

—Що вам найбільше запам’яталося?

 5 урок. Фізична культура.

22 вересня. Четвер 

 1 урок. ЯДС.

Тема уроку. Чи можна жити без природи? Нежива і жива природа

1.Розглянь світлини у підручнику на сторінці 15. Подумай, що таке природа. Попроси дорослих прочитати в підручнику, то що ж таке природа. 

2. Довідайся із відео, що таке жива і нежива природа.

3.Попрацюй у зошиті на сторінці 10,визнач що із поданих об'єктів є живою природою, зафарбуй кружечки до них зеленим кольором, а об'єкти неживої природи-червоним.

Не забудь подарувати смайликові свій настрій.

2 урок.  Математика

Тема уроку. Порівняння чисел. Нерівність. Знаки <, >

Переглянь відеоурок. 

У зошиті попрацюй на сторінці 12.

1. Навчися писати знаки більше, менше, дорівнює за зразком.

2. Запиши пропоновані числа і порівняй їх, поставивши потрібний знак.

3.Розфарбуй потрібними кольороми футболки вершників.

4.Зафабруй потрібні квадратики. 

Виконуй роботу старанно, будь уважним (уважною)

Удачі тобі у роботі!

3 урок.  Образотворче мистецтво

Тема уроку. Кольорова  музика. Предметні кольори. Малюнок «Дари осені».

Зайшовши за цим посиланням, ти побачиш презентацію до сьогоднішнього уроку.

https://vsimpptx.com/lesson/03-kolorova-muzika-osnovni-i-pohidni-kolori-predmetni-kolori-zobrazhennya-koshika-z-darami-oseni-akvarelimage

 Натискаючи на стрілочку праворуч, листай і переглядай презентацію. А за поданим зразком намалюй кошика з осінніми дарами.image

4 урок.  Музичне мистецтво

Тема уроку.Основні та похідні кольори. 

Виконання: Їздить трактор по городу.

Перейди за посиланням, щоб переглянути презентацію уроку.

https://padlet.com/magda7462/oybrmuwn34xc/wish/1670854490

Повчи разом з дорослими пісеньку "Їздить трактор по городу"

21 вересня. Середа 

 1 урок.  Навчання грамоти (читання)

Тема уроку. Знайомлюся зі службовими словами. 

Переглядаючи відеоурок, будь активним і відповідай на питання.

3 урок.  Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку. Зображення подовжених похилих ліній із закругленням.

Попрацюй на сторінці 15.

Обведи по контуру метеликів і травичку кольоровими олівцями.

Повправляйся у написанні подовжених похилих ліній із закругленням, а також помісти метеликів у рядочок. Пиши акуратно, дотримуючись правильних розмірів.

В останньому завданні будь уважним. Впевнися, що назви предметів ти називаєш українською мовою. Діли на склади, допомагаючи долонькою, прикладеною до підборіддя. Не забудь намалювати смайликові настрій.

4 урок. Математика

Тема уроку.Число і цифра 3. Попереднє і наступне числа

Уважно переглянь відеоурок, вчасно відповідай на питання з уроку.

Попрацюй у робочому зошиті на сторінці 11. Виконуй завдання старанно, не поспішаючи. Не забудь в нижньому правому куточку намалювати смайлик настрою. Удачі тобі!

5 урок.  Фізкультура

Тема уроку.

20 вересня. Вівторок 

 1 урок.  Навчання грамоти (читання)

Тема уроку. Ознайомлююся  зі знаками в кінці речення. Крапка. Знак питання. Знак оклику.

2 урок.  Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку.Зображення коротких похилих ліній із закругленням

Попрацюй на сторінці 14 робочого зошита. 

Спочатку пригадай пальчикову гру про родину (Оцей пальчик мій дідусь...) і виконай пальчикову гімнастику.

Потім уважно розглянь, які лінії ти маєш навчитися писати. 

Пригадай віршик, який нам допомагає налаштуватися на роботу в зошиті.(Отак рівненько я сідаю...)

Лінії,зображені суцільно, обведи тупим кінчиком олівця.

Лінії,зображені крапосками, обведи простим олівцем. Далі повправляйся самостійно писати такі лінії Коли закінчиш роботу,візьми до рук кольоровий олівець улюбленого кольору, відшукай найвдаліші лінії і підкресли їх. Чим більше вдалих ліній, тим більший (більша) ти молодець.

Трішки дай відпочити рукам і синім або блакитним олівцем намалюй хмаркам дощ із суцільних похилих ліній. Смайлику намалюй свій настрій.Успіху тобі!

3 урок.  Математика

Тема уроку.Число і цифра 2

Переглянь відеоурок, активно відповідай на питання до уроку. 

Потім попрацюй у робочому зошиті на сторінці 10. Уважно слухай, які саме завдання тобі потрібно виконати, виконуй все старанно і акуратно. Не забудь внизу намалювати смайлик настрою.

4 урок. Дизайн і технології

Тема уроку. Прогулянка під дощем. Аплікація з рваних частин паперу. Мозаїка.

Мозаїка-це зображення чи візерунок,виконаний з кольорових камінців,клаптиків тканини чи паперу.

Інструкція до виконання роботи.

1.Намалюй сам(сама), або попроси дорослих намалювати простим олівцем парасольку. Вона має бути великою. 

2.Добери папір яскравих кольорів, серед них має бути блакитний або синій.

3.Нарви по кілька смужок кожного кольору.

4.Розірви кольорові смужки на клаптики.

5. Намащуй клей на поверхню парасольки і приклеюй до неї кольорові клаптики.

6.Із блакитнихабо синіх клаптиків наклей крапельки дощу.

Успіху у роботі!

19 вересня. Понеділок 

 1 урок.  ЯДС

Тема уроку.Чи може людина жити без інших людей?

Попроси дорослих допомогти тобі прочитати інформацію у підручнику на сторінці 14.

Поміркуй, які речі потрібні людині для життя,кого б ти взяв (взяла) із собою на безлюдний острів.

Відкрий робочий зошит на сторінці 9, опрацюй 1 і 2 завдання, не забудь смайликам намалювати настрій.

Удачі тобі у виконанні завдань!

3 урок. Навчання грамоти.Читання.

Тема уроку.Досліджую речення.

4 урок. Навчання грамоти.Письмо.

Тема уроку.Зображення коротких і подовжених ліній  

Попрацюй на сторінці 13. Спочатку потренуйся писати похилі лінії,поміщаючи їх у межі вагончиків. Можеш користуватися не простим, а кольоровими олівцями.

А потім візьми простий олівець і вчися писати похилі лінії, поміщаючи їх в межі запропонованих рядків. Не забувай, що писати потрібно зверху вниз під нахилом.

В останньому завданні є дві складові схеми. Перша схема поміщає двоскладові слова, а друга трискладові.

Тобі потрібно визначити, із скількох складів складається кожне слово на малюнках і поєднати з потрібною схемою. Удачі тобі в навчанні!

5 урок.  Фізкультура.

16 вересня. П'ятниця 

 1 урок. ЯДС.

Тема уроку.Створення свого веселого портрета.

Хто був на попередньому уроці, ми створювали метелика, до якого можемо прикріпити своє обличчя. Хто виконав цю роботу, на сьогодні завдання нема, а хто ні-виконайте це завдання.

2 урок.  Математика.

Тема уроку. Число і цифра 1

Переглянь відеоурок, відповідай на питання з уроку.

Попрацюй у робочому зошиті на сторінці 9. Пиши цифру 1 старанно, дотримуючись напрямків стрілочок, які вказують, як писати цифру.

3 урок.  Навчання грамоти. Читання.

Тема уроку. Ознайомлююся зі словами,які називають кількість предметів. Робота з дитячою книжкою «Колобок». 

Переглянь відеоурок, відповідай на поставлені у відео питання.

Потім послухай аудіокнигу про колобка.

4 урок.  Каліграфія.

Тема уроку. Оптико-просторове орієнтування. Маркування початку письма.

Хід уроку I.1.Повторення правил посадки під час письма

—Як правильно тримати спину під час письма?

—Де стоять ноги? —Де мають лежати лікті?

—Як перевірити відстань між партою та грудьми?

—Якою повинна бути відстань від зошита до очей? Як це перевірити?

—Покажіть, як правильно тримати олівець. 

2. Правила розташування зошита на парті

Сторінка зошита, на якій працюємо, лежить лівим нижнім кутом проти середини грудей.

3. А тепер продемонструйте, будь ласка, як правильно тримати ручку в руці. 

4.Вправи з олівцем.

Вправа 1. Згинання й розгинання пальців при «письмі» прямих штрихів у повітрі.

Вправа 2. Коливання олівцем, утримуючи його вказівним і великим пальцями; вказівним і середнім та ін.

Вправа 3. Обертання  олівця пальцями правої руки.

Вправа 4. Поставити олівець на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім «спуститися» пальцями до низу.

Вправа 5. Піднімати й обертати у повітрі олівець так, щоб стержень опинився вгорі (при цьому пальці будуть біля стержня).

Вправа 6. Тримаючи олівець великим та середнім пальцями, піднімати вказівний.

Вправа 7. Колові оберти кистю.

Вправа 8. Покладіть олівець на парту і знову візьміть його.

5.Відгадування загадок

• Не дерево, а з листочками, Не сніг, а білий, Не сорочка, а зшитий. (Зошит)

•Чорні, криві, Від роду німі, А стануть в ряд — Враз заговорять. (Літери) 

• У коробці спочивають Спритні хлопці молодці, Убрання барвисте мають Та загострені кінці. На папері слід лишають, А зовуться… (олівці).

•Чи в лінійку, чи в клітинку  Чистим був, а за хвилинку  Мерехтить від цифр і літер.  Здогадались, що це, діти?  Кожному він каже: «Прошу».  Це шкільний учнівський… (зошит).

• Виводить букви і слова Ота цікава штучка,В руці виблискує здаля Нова, гарненька… (ручка).

• Кожен з нас його шанує, Бо він пише і малює. Хто ж цей славний молодець? Здогадались? (Олівець)!

• Невеличка деревина, Із граніту середина.Всім потрібна, щоб писати, Щоб картинки малювати. (Олівець)

• У портфелі є хатинка —  Ручки там живуть, резинка, Клей, лінійка, кутники —Школярів помічники. (Пенал)

II. Етап цілевизначення та планування — Ми вже знаємо, як правильно сидіти за партою, як тримати ручку, класти зошит. А сьогодні на уроці ми продовжимо вчитися користуватися цим зошитом, орієнтуватися на його сторінках.Графічний диктант.

III.Пальчикова гімнастика Вказівний на правій Вів всіх пальчиків в похід, Середній братик ніс рюкзак, Безіменний йшов просто так, А мізинчик став всім грати, Запросив всіх танцювати. Раз-два-три-чотири-п’ять — Гей, виходьте танцювать.

4. Робота в сітці зошита

Виконання вправ для розвитку окоміру та вільної орієнтації учнів у зошиті

1)Проведи цілий рядок горизонтальних ліній. Довжина кожної лінії одна клітинка.

2)Постав цілий рядок крапок посередині клітинок.   

3) Письмо вертикальних ліній у повітрі на рахунок раз. Тепер у зошиті.

5.Розвиток мовлення. Роздивіться малюнок.(поданий нижче)

Скажіть з якого боку знаходиться півник, зайчик дерево. Де сидить білочка, росте квіточка, сидить бжілка, жабка, а де хмарка, сонечко. Складання розповіді за малюнком. Діти, допоможіть сонечку розбудити всіх, хто є на малюнку. Простягніть його промінці до кожної тваринки. 

IV.Етап рефлексії —Чого ви навчилися сьогодні на уроці? —Що вам найбільше запам’яталося? —Що дізнались нового?

5 урок.  Фізкультура.

15 вересня. Четвер 

 1 урок. ЯДС.

Тема уроку. Твоя творча праця. Чому важливо усміхатися?

Уважно розглянь поробку метелика на сторінці 13, а також портретів дітей у квітах. Спробуй з допомогою дорослих виготовити такого метелика. Успіху тобі у роботі.

2 урок.  Математика.

Тема уроку.Порівняння. Стільки само. Стільки, скільки

Переглянь відеоурок, відповідай на питання у відео. Попрацюй у робочому зошиті на ст.8. Виконуй завдання старанно, уважно, акуратно.

3 урок. Образотворче мистецтво.

Тема уроку. Різнобарвний світ. Хроматичні,ахроматичні кольори. Зображення веселки.

Попроси дорослих прочитати тобі, що таке хроматичні та ахроматичні кольори.

 

Щоб легко запамятати порядок кольорів у райдузі, вивчи ось такий віршик. 

LocalImage.png 

Намалюй веселку, використовуючи подане відео.

4 урок. Музичне мистецтво.

Тема уроку.Кольори веселки. Ознайомлення із кольорами веселки та їх послідовністю. Пісня Н.Май "Веселка" Щоб переглянути відеоурок, перейди за цим посиланням.

https://sway.office.com/DSMkAXuMTJJx9s5o?ref=Link&loc=play

Розучи пісеньку із відео.

14 вересня. Середа 

 1 урок.  Математика.

Тема уроку.Пара предметів

3 урок.  Навчання грамоти(читання)

Тема уроку.Ознайомлююся  зі  словами—назвами  ознак.  Який?  Яка?Яке? Які?

Переглядаючи відеоурок, вчися давати відповіді на питання з відео.

4 урок.  Навчання грамоти(письмо)

Тема уроку.Сітка зошита. Ознайомлення з основним рядком  у новій розліновці.

Попрацюй в робочому зошиті на сторінках 10 і 11. Виконуй завдання старанно, акуратно, не поспішаючи.Не забувай малювати настрій смайликам.

5 урок.  Фізична культура

13 вересня. Вівторок 

 1 урок.  Математика.

Тема уроку. Порівняння предметів за довжиною,  шириною, висотою

Переглянь з дорослими відеоурок, попрацюй в робочому зошиті на сторінці 6. Не забудь намалювати смайлик з настроєм.

2 урок.  Навчання грамоти(читання)

Тема уроку.Ознайомлююся зі  словами– назвами дій. Що робить?

Переглядаючи відеоурок, вчися давати відповіді на питання з відео.

3 урок.  Навчання грамоти(письмо)

Тема уроку.Закріплення поняття "робочий рядок"

Попрацюй в робочому зошиті на сторінках 8 і 9. Виконуй завдання старанно, акуратно, не поспішаючи.Не забувай малювати настрій смайликам.

4 урок.  Дизайн і технології

Тема уроку.Весела перерва. Робота з папером. Виготовлення гри «Веселе жабенятко»

12 вересня. Понеділок 

 1 урок.  ЯДС

Тема уроку. Де я живу?

Попроси дорослих прочитати тобі інформацію у підручнику на сторінці 12.Якщо досі не знаєш своєї адреси, вивчи її разом з дорослими.

У робочому зошиті на сторінці 8 є малюнки різних будинків. Уважно їх роздивися і розфарбуй той будинок, в якому тобі хотілося б жити.Розфарбовуй акуратно,щільно,не виходячи за межі контуру малюнку.Успіху тобі!

3 урок.  Навчання грамоти(читання)

Тема уроку.Ознайомлююся зі словами –

назвами предметів. Хто?  

4 урок.  Навчання грамоти(письмо)

Тема уроку.Письмо прямих і дугоподібних ліній.

Відкрий робочого зошита на сторінках 6 і 7, Спочатку визнач, які предмети зайві у кожному рядочку(сторінка 6), розфарбуй зайві предмети.Повправляйся у вмінні вести довгі прямі або дугоподібні лінії. Звертай увагу на стрілочку, яка допомагає тобі визначитися, в яку сторону вести лінію. Коли твоя рука стомиться, пограй в пальчикову гру (ст.7) і продовжуй роботу.Не забудь, що увесь час за твоєю роботою спостерігали смайлики і на 6 і на 7 сторінках. Намалюй їм настрій. Успіху у роботі!

5 урок.  Фізична культура

9 вересня. П'ятниця 

 1 урок.  ЯДС

Тема уроку. Що я вже вмію робити?

І  Ранкова зустріч «Що я умію робити?»

1.     Привітання. 

 Сьогодні буде день чудовий,

бо ти, _(_називає імя дитини_)_, зайшов на урок до зуму!

Привіт! (або «доброго ранку», «здрастуй»)

 2. Групове заняття. Діти та вчитель стають у коло, вчитель  говорить: «Я умію …» і показує рухи якоїсь дії. Діти повинні відгадати, що це за дія.  Так само виконують завдання всі учні.

Вчитель підсумовує: «Ви вже багато чого умієте!»

     3.     Оголошення теми дня.

- Сьогодні ми будемо говорити про те, що ми вже вміємо робити і чого можемо навчитися.

 Дітям пропонується висловитися з приводу теми дня, задати питання.

Проводиться вправа на визначення настрою кожної дитини.

4. Робота із щоденними новинами. Визначення дня тижня, місяця, дати дня.

ІІ Інтегроване заняття «Я досліджую світ».

1.     Вчитель ставить проблемне питання: «Чи це добре, що дитина вчиться самостійно виконувати деякі завдання? »

Учні  розбиваються на пари і отримують завдання : розглянути малюнки у підручнику на ст.11, по черзі розповісти, що діти на малюнках уміють робити, які захоплення вони мають. Потім дітям пропонується розповісти про своє улюблене заняття.

2.     Динамічна гра «Чого я хочу навчитись?»

Учитель пропонує поділитися мріями про захопленнями дітей (танці, плавання, гімнастика, баскетбол, футбол та ін.)Якщо дитині цікаве якесь заняття. Вона імітує рухи і цим показує, що вона зацікавлена.

Акцентується увага дітей, що не існує захоплень для дівчаток і для хлопчиків, що вони можуть обирати те заняття, яке їм подобається.

3.     Бесіда про користь для здоров’я  від занять різними видами спорту. Вправа «Крісло автора». Дітям пропонується висловити свою думку про користь занять спортом.

4.     Відгадування загадок:

Беручка і жвава тітка

Покружляла в хаті швидко

У веселому танку,-

Пил увесь на смітнику. (Віник) 

Є у нас в квартирі робот,

має він великий хобот.

Любить робот чистоту

І гуде як лайнер: «Ту-у-у!» (Пилосмок)

 -         Діти, що спільного у цих предметах? Для чого ії використовують?

-         Хто з вас користувався ними? (Коли допомагали батькам)

-         Яку ще допомогу ви можете запропонувати рідним? Хто вміє робити щось корисне самостійно?

-         Що ще ви хочете навчитися робити без допомоги дорослих?

А чи можна навчитися чогось, якщо не тренуватися. Не пробувати весь час? Вчитель також акцентує увагу, що не всі потрібні уміння люблять діти і дорослі, але вони є необхідними.

 

5.     Робота з прислів’ям.

-         Діти, це давно уже зрозуміли люди і склали таке прислів’я: «Не кажи «Не вмію», а кажи : «навчуся».

-         Як ви гадаєте, в якій ситуації  і кому можна сказати це прислів’я?

6.     Рефлексія.

-         Яким умінням ви хотіли б навчитися?

-         Яке завдання на уроці сподобалось найбільше?

-         Розкажіть батькам про наше заняття та попросіть їх навчити вас новому, а на наступному занятті розкажете про свої успіхи!

 2 урок. Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку.  Робочий рядок, його складові частини. Проведення похилих ліній.

I. Відповіді учнів на запитання вчителя (метод «мікрофон»)
— Як слід поводитись у школі?
— Як необхідно поводитись на уроках, на перерві?
— Як вчинити, якщо тобі необхідно терміново щось запитати у вчителя?

III. Розвиток зв’язного мовлення. — Ми повинні бути ввічливими. А що це означає? (Відповіді учнів.) Так, це означає, що ми повинні вміти поводитись так, щоб будь-кому дивитися на нас було приємно, гратися з нами — весело, дружити — цікаво.
Слово ввічливий утворено від стародавнього слова вежа, що означає особливості поводження з іншими людьми.
Ми повинні вміти поводитись культурно. Ось давайте зараз подумаємо, що ми повинні зробити на самому початку, коли зустрічаємося одне з одним? (Привітатися)
— Змалечку батьки вчили вас вітатися одне з одним, зі знайомими, зі старшими. І не тільки вчили, а і самі віталися зі своїми знайомими. А чи помічали ви, що батьки вітаються з різними людьми по-різному?
З друзями вітаються одними словами, зі старшими — іншими. А ви вмієте вітатися? Давайте зараз разом згадаємо слова, якими можна привітати одне одного.
Доброго вечора!
Доброго ранку!
З приїздом!
Я радий тебе бачити!                                                                                                                                                                   Гра «додай словечко»— А зараз давайте перевіримо, чи знаєте ви ввічливі слова.
Розтопить серце всякого Сердечне слово… (дякую).
Якщо ти їсти вже не в силах,
То скажеш мамі що?.. (Спасибі).
Зазеленіє старий пень,
Коли почує: … (добрий день).
Коли згоряє сонце у росі Й зоря лягає лагідно на плечі,
Серед знайомих, рідних голосів Ми чуємо привітне: … (добрий вечір).
Коли тебе впіймають раптом за підказку,
То вчителя розчулить: … (вибачте, будь ласка).
Щоб знову зустрітись в годину призначену,
Кажу я всім щиро завжди: . (до побачення).

 

1. Повторення правил посадки за партою під час письма.
2. Повторення правил розташування зошита на парті під час письма, під час малювання.
3. Повторення вимог до положення ручки у руці під час письма.
4. Що ми називаємо робочим рядком?
5. Згадайте назви ліній на сторінці зошита.

 

VI. Повідомлення теми і завдань уроку— Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати навчатися писати прямі лінії, наводити по пунктирних лініях, розфарбовувати малюнки.

VII. Вивчення нового матеріалу Робота з сіткою зошита
— Які зошити ви знаєте? У яких зошитах ми працюємо на уроках письма, математики, малювання?
— Чим сторінка альбому відрізняється від сторінки зошита з математики, з письма?
— Я буду показувати лінії сітки зошита, а ви їх хором називайте.
— Для чого служить робочий рядок? (Щоб писати букви рівно, однакової висоти.) Полічіть, скільки робочих рядків на сторінці вашого зошита, скільки верхніх робочих ліній?
— Подумайте, скільки може бути нижніх робочих ліній? чому?
— Знайдіть другий, шостий, сьомий робочі рядки, поставте крапку на полях посередині цих робочих рядків.

3. Ознайомлення з міжрядковою лінією
— Зверніть, будь ласка, увагу на лінію, що знаходиться між нижньою робочою та наступною верхньою робочою лініями. Ця лінія називається міжрядковою.
Як ви гадаєте чому?

4. Виконання вправ для розвитку окоміру та вільного орієнтування учнів у зошиті
1) Поставте крапки за зразком. Зверніть увагу: вони знаходяться на міжрядковій лінії (рис. 1а).
2) Поставте крапки за зразком. Зверніть увагу: вони знаходяться на середині відстані від верхньої робочої лінії до верхньої міжрядкової (рис. 1б).
3) Поставте крапки за зразком. Зверніть увагу: вони знаходяться нижче верхньої міжрядкової лінії (рис. 1в).

5. Робота у прописах
1) Перевірка в парах правильного положення зошита під час письма, правильного тримання ручки в руці.
2) Робота у «Прописах»,ст.5.
— Допоможіть зайчику дострибати до своєї капустини, а бджілці віднести долетіти до квітки, а кораблику пропливти річечкою. Намагайтеся працювати, не відриваючи олівця від сторінки.

6. Ознайомлення з вертикальними лініями
— Вертикальні лінії — лінії, що проводяться згори донизу.
— Назвіть предмети, що нагадують вам вертикальні лінії.
— Проведіть вертикальні лінії в повітрі.
— Покладіть олівець на парту горизонтально, а ручку — вертикально.

7. Ознайомлення з похилими прямими лініями
— Похилі лінії проводяться так само, як і вертикальні, зверху донизу, але під невеликим нахилом.
Проведіть похилі лінії у повітрі.

8. Продовження роботи у зошитах
1)  У першому рядку пишемо прямі лінії.
— Працюємо на рахунок раз.
2) Самостійна робота на другому рядку зошита.Пишемо чергування похилої лінії і горизонтальної.

ФізкультхвилинкаХодить в лісі лось сохатий,
Величезний і горбатий.
Має він міцні копита,
Щоб себе оборонити.
Добрі наміри у лося:
Ми його не боїмося.
Л. Кондрацька

3)В третьому рядку пишемо короткі похилі лінії.                                                                                                           Розвиток зв’язного мовлення. Закріплення знання учнями мовленнєвих форм привітання і прощання      — До нас у гості завітав Павучок. Давайте привітаємо його. Згадайте, якими словами можна це зробити.
• Вітаємо!
• Доброго ранку!
• Привіт!
• З приїздом!
• Добридень!
• Ми раді тебе бачити!
• Доброго вечора!                                                                                                                                                                 Творче завдання
Павучок приготував для вас цікаве завдання. Спробуйте сплести павутинку, але так, щоб ниточка не розірвалася, тобто, не відриваючи олівця від зошита.
— Павучок дуже вдячний вам за допомогу. Як ви вважаєте, які б слова він сказав вам у цю мить?
• Дякую!
• Спасибі!
• Я дуже радий!
• Висловлюю вам свою велику подяку!
• Ви мені дуже допомогли!
— Дуже ввічливий Павучок! Нам приємно з ним спілкуватися, але час уроку добігає кінця. Давайте попрощаємося з нашим гостем. Які слова можна використати в цьому випадку?
• До побачення!
• До зустрічі!
• Бувай!
• Щасливо!
• Прощавай!
• На жаль, нам пора прощатися!
• Сподіваюся на нову зустріч!
• На все добре!
• Усього найкращого!
• Бувайте здорові!
— Складіть речення зі словами прощання, звертаючись до Павучка.                                                                                  Підсумок уроку— З якими лініями ви ознайомилися сьогодні на уроці?
— Яка лінія у сітці зошита знаходиться між робочими рядками?
— Полічіть кількість міжрядкових ліній на сторінці зошита.
— Яке завдання було найцікавішим?
— Яке завдання здалося вам найскладнішим?
— Подивіться ще раз на вашу роботу в «Прописах». Намалюйте квіточку навпроти того рядка, який, на вашу думку, є найкращим.

 

3 урок. Каліграфія

Тема уроку. Орієнтування на площині. Вчимося знаходити верхню, нижню сторони предмета; правий верхній, правий нижній та інші кути.

Хід уроку

I.Мотиваційний етап уроку

Загадка

Малюкам гукаю я, Що уже не дошкільня!

А шкільний дзвінок співучий Називає мене... (учень).

II.Етап цілевизначення та планування

Хто ви є у школі? (учні).У НУШі тепер діток називають не учнями, а здобувачами освіти. Що роблять здобувачі освіти в школі? Чи хочете ви вчитися? А що більше всього любите робити? Тоді давайте робити те, що найбільше любите. Будемо гратися та навчатися. III.Етап вивчення нового матеріалу

1.Гра “Хто правильно піде, той іграшку знайде» (цифра вказує кількість клітинок, а стрілочка-напрямок)

Графический диктант

2. Гра “Що змінилося?” Дитина може вийти з кімнати, а повернувшись, розповісти, що в ній змінилося (переставлений стілець, прибрана книга зі столу і т.д) Можна в певному порядку розкласти на столі предмети і попросити малюка запам’ятати, що і де лежить. Потім він повинен закрити очі, а ви – поміняти місцями два предмета (або один прибрати). Спочатку потрібно брати невелику кількість предметів (4- 6 ), міняти місцями не більше двох з них. Потім ускладнюйте завдання, виходячи з індивідуальних здібностей учнів.

 Фізкультхвилинка Ми капусту рубаємо-рубаємо(ударяти ребром долоні по столу)-3 рази 

Ми капусту тремо-тремо (потирати долоні одна об одну)-3 рази   

Ми капусту солимо-солимо (імітуємо посипання солі)-3 рази

Ми капусту тиснемо-тиснемо (стискання та розтискання кулачків)-3 рази

5. Закріплення вивченого матеріалу

1.Робота на сторінці зошита Гра “Подорож” Зараз ми помандруємо з вами чарівним лісом. Намалюйте дівчинку або хлопчика в нижньому лівому куточку. Посередині листка намалюйте дерева. У лівому верхньому куточку намалюйте будиночок. У верхньому правому куточку зайчика. У нижньому правому куточку намалюйте калюжу. Нам потрібно дійти до будиночка, не замочивши ніг, щоб ми не змокнули під дощиком. Нам потрібно зараз рухатись знизу листка паперу. Проводимо пряму лінію -доріжку вправо. Яка перепона нам зустрінеться? (калюжа) Як ми можемо перейти калюжу, чого не вистачає? (Мостика). Давайте намалюємо мостика. Тепер проведіть доріжку  до лісу. Як ми можемо пройти через ліс? (міркування дітей) Попросимо хмарку, нехай вона поллє дерева, вони виростуть, будуть високі і ми вільно пройдемо через ліс. Прокладаємо шлях далі.  вгору, а там нас чекає зайчик.Пригостим зайчика морквинкою і він нам покаже дорогу до будиночка. Подорожуємо далі до будиночка. Як ви думаєте, хто живе в будиночку? Придумайте казочку до кого ви ходили в гості, кого зустріли, і які пригоди траплялися по дорозі.

2.Розповіді придуманих казок. 

IV. Етап релаксації. —Чого ви навчилися сьогодні на уроці? —Що вам найбільше запам’яталося? —Що дізнались нового?

4 урок. Математика

Тема уроку. Лічба. Вгорі, внизу. На, над, під.  Праворуч, ліворуч

Переглянь відеоурок, попрацюй в робочому зошиті на ст.5.

5 урок. Фізкультура

Тема уроку. 

8 вересня. Четвер 

 1 урок.  ЯДС

Тема уроку. Чим я відрізняюся від інших?

Хід уроку

 1. Організаційний момент.

 Девіз уроку:

 Друзі, посміхнемося разом –

 Навкруги все стане лагідним і теплим.

 Дружно до роботи візьмемось –

 І урок наш буде милим і приємним.

 Привітання «Ми – неповторні»

 Я – неповторна людина.

 (притискаємо руки до грудей)

 Ти – неповторна людина.

 (повертаємось до сусідів, беручи їх за руки)

 Ми – різні, і це прекрасно!

 (вітаємо один оплесками)

 2. Сьогодні у нас дуже цікавий урок. Сьогодні ми поговоримо про людину. Ми всі різні, але кожен з нас неповторний та унікальний. Люди відрізняються  зовнішністю, одягом, звичками, характером, мріями, захопленнями…

 Ми будемо вчитися бути толерантними. Сподіваюся, що ви багато чого нового дізнаєтесь і урок буде цікавим, а знання, які ви отримаєте будуть корисними у майбутньому.

 Робота з підручником.

   Давайте поглянемо на малюнок на сторінці 10. Що спільного між людьми та чим вони відрізняються між собою?

   Відповіді учнів.

        На нашій Землі живуть люди різних національностей. Кожна нація має свою мову, звичаї, релігію, національні страви. Ще однією особливістю, що вирізняє одну націю від іншої є вітання.

 Гра «Цікаві вітання».

      Зараз ми з вами поділимося на пари та спробуємо відтворити вітання різних народів.

           Найзвичніше вітання для більшості народів – рукостискання. Цей жест звичний для України, Америки, Європи та Азії. Звичаї деяких країн дуже схожі, а в деяких – дуже відрізняються.

             Так, в Україні першим повинен привітатися чоловік, а простягнути руку – жінка (якщо вона бажає).

            В англійців же черговість цих дій відбувається навпаки.

            Між іншим у світі існують народи, які не тиснуть одне одному руки і не обмінюються поцілунками під час зустрічі. Як привітання у деяких застосовується плювок, танець і навіть плач.

              В японській культурі невід’ємною складовою привітання є уклін, різноманітність яких вражає: начальника прийнято вітати одним чином, рівним за соціальним статусом чоловіка – іншим, жінку – третім. Значну роль тут відіграє соціальне становище, вік, стать. Японці можуть вітатися як невеликим кивком голови, так і глибоким поклоном упояс. Тривалий і низький уклін свідчить про глибоку повагу до співрозмовника. Невеликим же кивком голови, як правило, вітає один одного молодь. Словесно під час зустрічі японці кажуть одне одному «Коннитива», що означає «День настав».

      Як вітаються китайці? Чоловікі традиційно вітають одне одного поклоном з одночасним складанням рук. Такий обряд називається «коутоу». А от жінки вітаються дещо інакше: вони з’єднують руки і проводять ними вниз уздовж тіла. Називається такий вид поклону «ваньфу».

      Однак, крім поклонів, китайці іноді вітаються рукостисканнями. Якщо група китаців знайомиться з новою людиною, то їй аплодують, на що той повинен поплескати у долоні.

       У спілкуванні жителі Узбекистану відрізняються простотою і демократичністю. Вітаються вони просто за руку, причому навіть з незнайомцями. На знак особливої поваги узбек тисне руку співрозмовника двома руками. Під час зустрічі узбеки кажуть «Салам алейкум!», на що відповідають «Алейкум салам!» (так традиційно вітаються мусульмани).

    Індіанці, представники корінного населення Америки, зустрічаючи незнайомця, присідають навпочіпки, демонструючи таким чином свою миролюбність. Індіанець так сидітиме до тих пір, поки зустрічний не зверне на нього увагу. Також індіанці вітаються і дотиком носами. Такий кумедний, з точки зору європейців, ритуал поширений в індіанському племені маорі. Індіанці навахо під час зустрічі кажуть : «Усе добре!», а індіанці Північної Америки кажуть: «Ти моє друге я!».

      Британці по натурі ввічливі й стримані. Вони не обіймаються під час зустрічі та не цілуються, а також не зазіхають на особистий простір співрозмовника. Як правило, на знак вітання британці коротко кивають головою та іноді тиснуть руки. Міцні рукостискання, що демонструють свою впевненість і силу, тут не прийняті. У Великій Британії досить поширений і «світський поцілунок» – коли чоловік із жінкою або дві жінки під час зустрічі просто торкаються щокою до щоки.

     Французи зустрічаються і проводжають одне одного двома поцілунками в обидві щоки.

     Для жителів Тібету традиційним при вітанні є висування язика, що інші вважають непристойним і навіть образливим. Історія зародження цієї традиції пов’язана з тибетським царем Ландармою, що правив тут у ІХ столітті. У цього царя була одна характерна особливість – чорний язик. Тому, коли його вбив один з тибетських ченців, а тибетці вірили в реінкарнацію, вони почали вітатися одне з одним, показуючи язик та доводячи таким чином зустрічним, що в ньому не живе дух Ландарми. Багато районів Тибету цю традицію зберегли і до наших днів.

     Туристи, які їздили до Африки, знають, що африканський континент – один з найбільш «танцювальних» у світі. Особливо це стосується центральної його частини. Ритуальні танці тут виконують мало не з кожного приводу – похорон і весілля, горя і радості, полювання і трапези. Звісно ж, вітають тут також танцями.

     Грізне плем’я масаїв відомо своїми чоловічими вітальними танцями, що називаються «адамой», або «танцями стрибків». Один з чоловіків спочатку розповідає історію, а потім усі утворюють коло і змагаються між собою, хто найвище підстрибне в танці. Таким чином танцюристи намагаються продемонструвати гостям, яке у них сильне і відважне племя.

    Північна Африка і близький Схід славляться своїми вітальними поцілунками. При цьому жителі цих країн обіймаються і цілують співрозмовника в обидві щоки. Крім того, для демонстрації  радості від зустрічі тут міцно стискають праву руку.

    Мешканці Сахари – племена туарегів – під час зустрічі будуть вітатися не менше півгодини. Їх привітання – це стрибки, поклони, набуття часом дуже дивних поз. Причому такі вітання починаються ще в ста метрах від зустрічного. Таким чином туареги показують свої добрі наміри.

 Учитель:

         Привітання якого народу ви вважаєте найнезвичайнішим? (Відповіді учнів)

         Привітайтеся, як японці. (Вклоняються).

         Привітайтеся, як європейці. (Потискають руки).

         Привітайтеся, як ескімоси. (Труться носами).

        У такій незвичайній формі привітання ми висловлюємо повагу одне до одного, що є складовою толерантності.

        Є порада як легко можна зруйнувати «стіну непорозуміння»: треба просто посміхнутися і бути ввічливим. Давайте спробуємо, адже всі ми – жителі однієї планети. Тому треба жити дружно!

        Вправа «Асоціативний кущ».Дружба

        Фізкультхвилинка

 Встаньте, діти, посміхніться, 

Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте. 

 Бесіда.

   Як виявляти толерантність у спілкуванні з людьми?

   Щоб життя було цікавим добре, коли ми не будемо витрачати сили і час на вирішення суперечок і конфліктів. Для цього необхідно визначити ознаки толерантної поведінки. А це:

 1)  готовність до того, що всі люди – різні: як їх зовнішність, так і їх думки та погляди;

 2)  сприйняття людей такими, якими вони є і не намагатися змінити в них те, що нам не подобається;

 3) повага до кожного як до особистості, не звертаючи увагу на те, що їх думки і погляди можуть різнитися з власними;

 4) за будь-яких обставин лишатися собою

 3. Читання казки  вчителем «Чия їжа смачніша».

 Жили в лісі різні звірі. Якось зібралися вони на березі Нілу і засперечалися, чия їжа найсмачніша.

    Найсмачніше у світі – це м’ясо, – сказав Лев.

  Ні, соковите листя, – не погодився Жираф.

   Найсмачніші – банани! – встряла Мавпа.

  Найкраща їжа – зелена трава, – сказав Віл.

 І так вони довго сперечалися, мало не побилися!

 Учитель.Допоможіть звірям вирішити питання.

    Як ви вважаєте, хто з них має рацію?

   Чи існує у світі їжа, що смакує всім?

    Як можна уникнути супуречок?

 Сформулюйте «золоте правило» спілкування.

    Що потрібно робити, щоб виховати в собі толерантність?

    Як ви вважаєте, чим визначається ставлення до інших культур, народів, звичаїв, традицій?

 (Визначається культурою самої людини, є виміром її моральних цінностей).

     Толерантність означає вміння поважати і приймати різноманіття культур, здатність сприймати думки, поведінку і спосіб життя інших людей.

 4. Вправа «Мікрофон» (Рефлексія).

    Закінчіть речення:

    Сьогодні на занятті я дізнався (дізналася)...

    На мій погляд, для мене корисним було...

    Мені особливо сподобалось...

      Для себе я зрозумів (зрозуміла), що...

5. Попроси маму або тата допомогти заповнити анкету у робочому зошиті на сторінках 5,6,7.Заповнюйте тільки ліву частинку( на рожевому полі).

2 урок.  Математика

Тема уроку. Розміщення предметів. Більший, менший. Лічба

Переглянь відеоурок, старайся вчасно відповідати на питання, які задаються під час відеоуроку. 

У робочому зошиті з математики попрацюй на сторінці 4. Уважно слухай завдання, виконуй їх старанно і акуратно.

3 урок.  Образотворче мистецтво

Тема уроку. Мистецтво навколо нас. Виражальні засоби мистецтва. Зображення дощу

 ( фломастери, олівці або фарби) 

Розглянь уважно перші три малюнки. Намалюй той, який найбільше сподобався.

4 урок.  Музичне мистецтво

Тема уроку. Види мистецтва. Звуки: шумові, звуки музики.( с. 3-6)

 

Слухання краплини дощу; поспівка про краплинки.

Виконання: поспівка про краплинки  Перейдіть за запропонованим посиланням і перегляньте урок музики. Навчіться співати поспівку "Краплинки"

https://padlet.com/magda7462/oybrmuwn34xc/wish/1670853681 

7 вересня. Середа  

 1 урок.  Математика

Тема уроку. Ознаки та властивості предметів. Форма, розмір, колір

3 урок.  Навчання грамоти (читання)

Тема уроку. Ознайомлююся зі словами –назвами предметів. Що?

4 урок.  Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку. Робочий рядок, його складові частини. Проведення похилих ліній.Урок № 6. Тема. Сітка зошита, робочий рядок. Письмо ...

На цей урок приготуй звичайний зошит у косу лінію. Уважно роздивися всі лінії, які є в цьому зошиті, слухай завдання і виконуй їх.

5 урок. Фізична культура

6 вересня. Вівторок.  

 1 урок. Математика

Тема уроку. Спільні та відмінні ознаки предметів. Поділ на групи. Лічба 

Хід уроку. Перегляньте відеоурок, проговоріть відповіді на запитання в уроці. У робочому зошиті виконане завдання 1,2,3 на сторінці 2.

Зверні увагу, у завданні 2 у першому рядку потрібно поставити акуратні крапочки, а в другому та третьому рядку навчитися писати похили палички. Завдання виконуй старанно і акуратно.

2 урок.  Навчання грамоти (читання)

Тема уроку. Я вчуся знайомитися, спілкуватися.

Хід уроку. Переглядаючи відео, вчися будувати відповідні повним реченням, а не окремими словами.

3 урок.  Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку. Правила користування зошитом, ручкою, олівцем.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Читання вірша про школу.

Нам сьогодні в школу треба поспішати,

Ми всі дорослі, вже не малюки.

Станем дружнім класом, хлопчики й дівчатка.

Будемо навчатися гарно й залюбки.

ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.

Інтерактивна гра «Мікрофон».

– Як ви гадаєте, чому школу називають другою домівкою?   (Дити дайте відповіді)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Повторення   правил користування ручкою, олівцем, зошитом.

- Відгадайте загадку.

П'ять братів разом живуть, працюють.

Один одному допомагають.

Один одного поважають. (Пальці на руці.)

Згадайте, як звучить пальці на руці? (Учні повторюють назви пальців)

Візьміть олівець в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім, але писати всі руки.   Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а посів – вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини великого пальця від кінця ручки. Покладіть ручку на парту. Знову візьміть так, як щойно вчилися. Вони вам показують, як треба сидіти за партію під час письма. Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спинку тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб побачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партією та грудьми повинна бути відстань на ширину долоні.

4. Заучування віршики

Зошит свій я відкриваю,

Рівно я його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати правильно,

До роботи я берусь.

В. Фізкультхвилинка

Раз – підняти руки вгору,

Два нагнутися додолу.

Не згинайте дитячі ноги

Як торкаєтесь підлоги

Три, чотири – прямо встати

Будем знову починати.   

10 гарних зайченят

Під яликою сидять

Зайці почали стрибати,

Ми їх будем рахувати:

1,2,3,4,5.

- Скільки   пальців на руках? (Дити сказати)

1. Робота в зошитах на с. 4.

- Допоможи Івасику скласти до рюкзачка всі речі, які потрібно взяти у похід, а Марічці -речі, які потрібно взяти до школи.

-Вчися вести пряму лінію рівно,відступаючи від лінії до лінії одинакової відстані. Слідкуй за напрямком ведення лінії. Він показаний стрілочкою.    

- Розфарбування малюнків.Якщо ти все зробив (зробила) і тобі хочеться помалювати, можеш розфарбувати речі, які треба було взяти Марічці до школи.

VІІІ. Підсумок уроку.

– Діти, вам сподобався урок?

– А що саме?

– Чого ми навчилися на уроці?

 

4 урок. Дизайн і технології

Тема уроку. Змійка-грамотійка. Правили організації робочого місця на уроці. Виготовлення закладки для книжки.

Свій майстер-клас виготовлення змійки-грамотійки тобі покаже у своєму відео твоя ровесниця першокласниця. Сподіваюся, разом з нею тобі буде легко і весело справитися із завданням. За основу змійки бери картон. Ниточки краще брати тоненькі, щоб робота не вийшла занадто товстою.

5 вересня. Понеділок.  

 1 урок. ЯДС (Я досліджую світ)

Тема уроку. Чи цікаво бути дослідником?  

Хід уроку.

Погляньмо у віконечко (протягнути руки до вікна)

Чомусь сховалось сонечко (знизати плечима)

А ми засвітим сонечко (показати на себе)

Таке велике сонечко (руки в сторони)

Я-сонечко (показати на себе)

Ти-сонечко (показати на іншого)

Ми-сонечка (руки в сторони)

Ми світимося всі (посміхнулися)

Прочитайте запитання, обговоріть їх, розгляньте картинки на сторінках 6,7 підручника.

У зошиті  на ст. 4 виконайте завдання 4,5. Не забудьте намалювати смайликам настрій.

І наостанок, повправляйтеся в орігамі відповідно до відео, поданого нижче.

Роботу орігамі надішліть у приватний чат вайберу, а поробку покладіть у файл майбутнього портфоліо.

 

 3 урок. Навчання грамоти (читання)

Тема уроку. Здрастуй, школо!

М е т а: Познайомитися в загальних рисах із дітьми, з особливостями їхнього мовлення. Практично опрацювати основні правила поведінки на уроці. Виховувати бережливе ставлення до підручника .

ХІД УРОКУ

І. Знайомство з класом. 1. Учитель знайомиться з дітьми, повідомляє, як його звуть, і пропонує кожному учневі та учениці назвати своє ім’я та прізвище: «Мене звуть Микола Клименко», «Мене звуть Марійка Задорожна». У процесі бесіди вчитель закріплює в дітей навичку правильно звертатися до нього: «Валентино Іванівно, дозвольте, будь-ласка…», «Миколо Івановичу, я хочу…».

2. Діти розповідають, кого з товаришів по класу вони знають («Я знаю Оленку» або «Я знаю Оксану Шевчук. Ми з нею живемо на одній вулиці…» тощо).

II. Бесіда на тему «Здрастуй, школо!». Учитель вітає учнів із першим днем навчання у школі, підкреслює, що це одна з найважливіших подій у житті людини. Дорослі потурбувалися, аби дітям було у школі приємно і затишно, як удома або в дитячому садку. Бо у школі вони будуть не тільки вчитися, а й гратися, відпочивати, брати участь у різних святкових заходах.

III. Слухання вірша (с. 5) з вуст учителя або з аудіозапису.

За Ніною Горик До школи

Біжать стежки з усіх околиць, спішать стежки і гомонять:

— До школи, діточки, до школи! Із рюкзаками — по знання!

Всміхаються малі щасливці, бо йде до школи вся рідня…

Йдуть урочисто мама й тато, сестра, бабуся і дідусь

 В усіх у них сьогодні свято, а вчитись буде лиш Петрусь.

— Як ви, діти, думаєте, чи день, який описано у вірші, подібний до вашого першого шкільного дня?

ІV. Основні правила поведінки на уроці. Учням повідомляються основні правила, яких вони мають додержувати на уроці (як і коли вставати з-за парти й сідати, у яких випадках піднімати руку, коли можна щось говорити, як відповідати на запитання вчителя, як зайти до класу, якщо з певною причини спізнився, та ін.). Учні вправляються у засвоєнні правил поведінки на уроці під час створених учителем (вчителькою) відповідних ситуацій.

V. Ознайомлення учнів із «Букварем». Учитель розповідає, що у створенні «Букваря» брало участь багато людей: автори, художники, друкарі. «Буквар» — це перший підручник у житті школяра. Його треба берегти, поводитися з ним, як з найкращим другом, який допоможе навчитися читати, стати грамотним. У першокласників, повідомляє вчитель, після вивчення «Букваря» відбудеться гарне свято — «Прощання з Букварем». У цей день до школи прийдуть мами й тата, бабусі й дідусі учнів. На святі буде присутній і директор школи. Першокласники та першокласниці прийдуть на свято зі своїми «Букварями» в руках. Тож треба постаратися, аби ці книжки були так само гарні, чисті, охайні, як нині. Варто продемонструвати дітям, до чого інколи призводить недбайливе ставлення до книжки.

Музична відеофізкультхвилинка подана нижче.

Наприкінці бесіди учні слухають «Прохання книжки»:

Не беріть мене брудними руками. Коли гортаєте мої сторінки, не слиньте пальців, не загинайте ріжки на моїх сторінках.

Не малюйте на мені й нічого не пишіть.

Виготовте для мене закладку і не вставляйте між сторінками ручку або олівець — від цього я псуюся.

Не кидайте мене будь-де, а кладіть завжди на певне місце.

Бережіть мене, бо я для вас — найкращий друг!

VІ. Бесіда про шкільне навчання. Учитель під час бесіди повідомляє, що діти у школі за «Букварем» навчатимуться рідної (державної) української мови. Цей підручник допоможе їм оволодіти важливим умінням — читати. Тільки той зможе багато знати й уміти, хто навчиться добре читати. Досі діти вивчали напам’ять вірші зі слів дорослих, навчалися розповідати казки, попередньо прослухавши їх. А «Буквар» навчить читати самостійно й казки, й вірші, й цікаві оповідання. Водночас учитель ознайомлює з умовними позначеннями, поданими на його сторінках, і розповість, що вони означають. На прохання вчителя учні розповідають вірші, раніше вивчені в садочку або в родині. Під час бесіди й дитячих розповідей класовод робить помітки про особливості мовлення школярів.

VІІ. Бесіда про Україну, рідний край. Колективне заучування вірша Ганни Чубач «Батьківщина» зі слів учителя. Батьківщина

Є у сонця небо синє

і гніздечко-у пташини,

а у кожної людини

є матуся — Батьківщина.

Наша зветься — Україна.

4 урок. Навчання грамоти (письмо)

Тема уроку. Письмове приладдя. Правила сидіння за партою.

До уроку приготуйте аркуш паперу формату А-4 і олівці.

Цей аркуш з намальованою долонькою сфотографуйте і відправте у приватний чат вайберу, а сам малюнок вкладіть в файл папки майбутнього портфоліо.

5 урок. Фізична культура

2 вересня, п'ятниця.

1 урок. ЯДС.

Тема уроку. Що таке навколишній світ?

Переглянь відео, запропоноване нижче, про навколишній світ. 

У робочому зошиті " Я досліджую світ" частина 1 на ст.3,4 виконай завдання 1,2 і 3.

Зверни увагу на смайлики біля кожного завдання.

Якщо тобі завдання було виконувати цікаво, то малюй смайлику посмішку, 

а якщо не цікаво, то малюй йому сумне обличчя. Якщо виконання завдання не викликало в тебе ніяких емоцій, то малюй смайлику серйозне обличчя .

 

2 урок. Каліграфія.

Тема уроку. Орієнтування на площині: сторінці альбому, книжки, зошита, парти, стола. Вчимося знаходити центр, середину, ліву, праву сторону предмета.

— Перш ніж почати виконувати завдання, нам необхідно навчитися користуватися цим предметом. А для цього виконаємо декілька нескладних практичних вправ.

Правила тримання олівця.

1) Візьміть олівець в руку і поставте цю руку на лікоть.

2) Тримайте олівець трьома пальцями (великим, середнім, вказівним) на відстані приблизно 1–1,5 см від загостреного кінчика.

3) При цьому великий, середній і вказівний пальці зігнуті; безіменний та мізинець — напівзігнуті, лежать опорою для кисті, але не притиснуті до долоні.

4) Тримайте олівець пальцями так, щоб пальці не посувалися донизу. 

Вправи з олівцем.

Вправа 1. Згинання й розгинання пальців при «письмі» прямих штрихів у повітрі.

Вправа 2. Коливання олівцем, утримуючи його вказівним і великим пальцями; вказівним і середнім та ін.

Вправа 3. Обертання олівця пальцями правої (або лівої, якщо вона є робочою) руки.

Вправа 4. Поставити олівець на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім «спуститися» пальцями до низу. Вправа 5. Піднімання й обертання у повітрі олівця.

Презентація зошитів  Як ви гадаєте, чому цей предмет назвали зошитом? (Відповіді учнів.) Зошит — це зшиті аркуші паперу. Подивіться ще раз на зошит і скажіть, з чого він складається? (З аркушів паперу, які зшили разом.) Як ви вважаєте, для  чого нам потрібен зошит? (Щоб учитися в ньому писати.) Запам’ятайте! Зошит — це обличчя учня. Слідкуйте за тим, щоб він завжди був чистим, охайним. А щоб не забруднилася обкладинка, треба його обов’язково обгорнути. 

Історія зошита

Зараз зошит — звичайна річ, його може мати кожна дитина. А сталося це тільки після того, як винайшли великі машини, що роблять папір. У кожній країні тепер є великі паперові фабрики, де всі операції виконують розумні машини. Вони беруться за діло з самого початку, коли ще в лісі ростуть ялинки та сосни. Дерева спилюють електричною пилкою. Трактор-лісовоз везе деревину до річки. Потім поліна пливуть по річці. Коли вони допливають до фабрики, їх з води виловлює та складає на березі велика машина-кран.На фабриці за деревину беруться інші машини: на станку поліна розпилюються на менші частини, інша машина знімає з них кору, рубильна машина рубає на шматки. Конвеєром ці шматки подаються до котла, в якому деревина очищується та відбілюється. Далі ця сировина потрапляє до млина, який ще більш її роздрібнює і роздавлює в паперову кашу. Ця каша потрапляє до останньої машини. Це дуже великий агрегат, який займає величезну кімнату і складається з кількох менших машин: перша — віджимає з паперу воду, друга — прасує папір, щоб той був гладенький і сухий, а потім накручує його на котушку у великі рулони. Далі ці котушки відправляють на картонно-паперові комбінати, на яких цей папір ріжуть, лініють, зшивають у зошити. Після цього ці зошити надходять у магазини, де ми можемо їх купити. І ось перед нами цей зошит.

Вправи на орієнтування на площині: сторінці альбому, книжки, зошита, парти, стола. Вчимося знаходити центр, середину, ліву, праву сторону предмета.

Покладіть зошит перед собою. Щоб красиво писати, треба покласти його під нахилом. 

Намалюйте посередині аркуша квадрат червоним олівцем, праворуч від нього намалюйте прямокутник синім олівцем,а ліворуч від квадрата-прямокутник зеленим олівцем.

Фізкультхвилинка

П’ять пальчиків ми маємо І так їх називаємо:

Мізинчик — скромний, чемний, А поруч — безіменний.

Середній — то найвищий, А вказівний — той нижчий.

Великий палець — п’ятий, Не можемо не знати.

Всі пальчики ми знаємо, Їх пестим, доглядаємо.

Вони ж потрібні нам таки  Найкращі з них помічники.

Правила сидіння за партою.

Розкажу вам зараз, діти, Дуже правила прості.

Як за партою сидіти — Це потрібно у житті.

Не сидіть, як знак питання, Гарно плечі розведіть.

Спинку рівною тримайте, Голову не нахиляйте, Як окличний знак сидіть! 

— А тепер сядьте, як знак питання. — А тепер сядьте, як знак оклику.

Хтось зібрав докупи плечі, Ще й зсутулився, як міг.

А тим часом все страждає: Шлунок стиснувсь і болить,

Ще й печінка набрякає, Селезінка аж пищить.

І не бачать добре очі, Серце дрібно стукотить.

Кожен орган волі хоче І здоровим хоче жить.

А тому запам’ятайте Дуже правила прості.

Спинку рівною тримайте — Це потрібно у житті.

Буде гарною постава І красивою хода.

Будь, дитино, вправна, жвава, Не спітка тебе біда.

Бережіть здоров`я власне, Поки є на це ще час.

Бо життя таке прекрасне І одне воно у нас!

А ось і наступне завдання.  — Що треба намалювати, щоб прямокутник,який ви намалювали праворуч, став «зошитом»? (Прямі лінії) — Давайте і ми проведемо рівні лінії, як у справжньому зошиті, на однаковій відстані одна від одної. А прямокутник, які ви намалювали ліворуч, перетворіть на портфель. — Молодці! Ось які чудові портфелі і зошити ми намалювали. А тепер перетворіть квадрат,який ви малювали посередині, на будиночок.Під будиночком намалюйте зелені трикутнички. Над будиночком намалюйте сонце. Якщо вам сподобався урок, то сонце намалюйте усміхнене, якщо ні- то засмучене.

3 урок. Математика.

Тема уроку. Лічба об’єктів.

Переглянь відеоурок математики, поданий нижче, у робочому зошиті з математики (частина 1) виконай всі завдання на сторінці 1. В цьому зошиті смайлики малюй самостійно біля кожного завдання.

4 урок. Фізкультура.

1 ВЕРЕСНЯ. ПЕРШИЙ УРОК.

Тема. Моя країна - героїчна Україна

Мета:  Створити святковий мікроклімат в класі для знайомства дітей; формувати

поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу, сформувати уявлення учнів про школу якусь знання, розширити кругозір про учнів про рідну Україну, державні символи, залучити інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів, розвивати почуття патріотизму, заохочувати творити добро, здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї школи і громадянином своєї держави.

                           

                                                   Хід уроку

ІІ. Знайомство

Дорогі діти! Сьогодні ви стали учнями, розпочалося ваше шкільне життя. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом, із першим уроком. Сьогодні ви із звичайних хлопчиків і дівчаток повернулися в учнів, здобувачів освіти. Подівіться, шановні батьки, які в нас гарні діти: чепурні, веселі, жваві, непосидючі, розумні, кмітливі! А батьки? Я впевнена: кращих батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі і утворимо одну класну родину: згуртовану, творчу, мирну та цікаву.

 

Цьогоріч, як ніколи, ми з вами не зустрілися, не познайомилися. І серед вас не всі знають один одного, тож будемо знайомитися. Гаразд?

Коли я скажу: "Три-чотири"! - кожен по команді вигукне своє ім'я. Ну-мо, пробуємо! (Дити вигукують своє ім'я)

- Ой-ой-ой!. Начебто голосно кричали, а я жодного імені не розчула! А ви всі імена розчули?

 

- Давайте пробуємо по-іншому. Чи заєте, як називається буква, що у мене в руках?

 

Ця буква дуже багато чого може нам повідомити. Послухайте, наприклад:

Я – …….Дмитрівна ,

  я – ваша вчителька.  

Я – українка.

Я – мама і т.п.

-А зараз ви бачите картинки                  

 - Їх рівно стільки ж, скільки дітей у нашому класі. Пропоную пограти в таку гру.   Я називатиму ваші імена, і коли ви чуєте своє, то маєте сказати Я і щось повідомити про себе. Артем Максим Олександр Єва Нікіта Євангеліна Олександра Ірина Вероніка Вікторія Валентина Анастасія Максим Мелана Олександр Павло Іван Дмитро     

 

 

                                              

-         Ваші батьки сьогодні дуже хвилювалися. Підійдіть, будь ласка, до своїх рідних, обніміть їх. 

 

 Учитель.   У мене для вас є ще одна гра. Чи знаєте, що це за гра? Називається вона "Так чи ні", і любить вона перевіряти, чи ви уважні діти. 

1.     А) Гра «Так чи ні»

1. Чи сьогодні прийшли до школи?

2. Чи дрімоту побороли?

3. Чи готові ви дружити, в колективі дружно жити?

4. Чи може хочеться поспати?

5. А можна з друзями пограти?

6. То ви прийшли сюди навчатися?

7. А може труднощів боятися?

8. Скажіть, портфелі ви придбали?

9. А чи усе туди поклали?

                                              

       2.    Зараз перевіримо, чи знаєте ви, дітки, що потрібно прикласти до портфеликів.

Гра «Збери портфель»

Відгадайте загадки. 

А) Дуже я потрібна всім: і дорослим, і малим.

      Всіх я розуму учу, а сама завжди мовчу.    (Книга)

Б) Букви всі від А до…Я

     На сторінках…..    (Букваря)

В) Для письма, сказати прошу,

     Що потрібно взяти?      (Зошит)

Г) Малювати в альбомі цим треба взяти…?    (Олівці)

Д) Ручки й олівці, щоб знали, покладемо у…?    (пенали)

Е) Спокою вона не знає, креслить всюди поспішає. (Лінійка)

 

     3 .  Щоб успішно працювати, потрібно знати правила:

 

А) Із дзвінком сідай рівненько, слухай вчителя гарненько.

Б) Якщо треба щось спитати, вчися руку піднімати.

В) Там, де шум і крики є, працездатності немає.

Г) По книжках не малюй, бережи їх і шануй.

Д) В нашій школі учень ти, скрізь дотримуйся чистоти.

Е) На пеперві в ігри грайся, а не бігай, не штовхайся.

Є) Слабших завжди захищай, старших всюди поважай

Ж) Сходи в школу – небезпека, до біди тут недалеко.

 

      4.  А чи знаєте ви, діти, як називається країна, в якій ми живемо? (Україна). Тоді підкажіть мені, який із цих прапорів український? ( знайди наш прапор)

            Розмальовка «Прапори країн Європи» – Розвиток дитини

 

-          Чи хтось впізнав, що зображено на цій картинці?    Це КАРТА УКРАЇНИ

 

       

Вч. Наша Батьківщина – Україна. Це дуже чудовий край, деють мешканці працьовиті люди. Тут народилися ви, ваші батьки, родичі. Але сьогодні Україна переживає дуже тяжкі часи… У нас війна. Ми так хочемо Перемоги над московським ворогом, так мріємо про мир. А символом світу є Голуб. Попросимо наших батьків, щоб вони уявно взяли до рук голуба, висловили побажання для вас та для рідної України і це стовідсотково зможе наблизити нашу перемогу і мир у нашій Україні .

        (Батьки висловлюють побажання)

      

VІІ. Підсумок уроку.

Наш перший урок добігає кінця. Нехай навчальний шлях буде для Вас радісним і цікавим.

Нехай щастить вам, малюки!

 Ростіть розумні та сміливі.

 Життя шкільного сторінки!

 Хай будуть сонячні й щасливі!

Любіть своїх батьків, адже вони дали вам життя і кожен день дбають про вас. Любіть школу, свою державу, оберігайте її. Вона у нас, як матінка, єдина.

 

 

 

 

 

 

 

 

              Канцелярський набір першокласника

1.Ранець.Картинки по запросу фото ранець

  Вибирайте ранці з товстою спинкою і міцним пружним днищем. Зверніть увагу на лямки – вони повинні бути широкими і зручними. Обовязково приміряйте ранець на дитину, щоб їй було комфортно, щоб він не був занадто важкий або не висів, яг ганчірка. Ранець повинен щільно прилягати до спини дитини і повторювати її силует.

2.Пенал.

   Майте на увазі, що крім ручок, дитині потрібні олівці, тому вибирайте місткий пенал. При цьому, зверніть увагу на його якість, на шви та замочки. Відкрийте і закрийте його кілька разів – подивіться, щоб нічого не заважало, нитки не стирчали, шви не розповзалися.

3.Ручка кулькова (синя – 4 шт.) 

   Повірте, ручки діти втрачають дуже швидко і досить часто, тому необхідно мати запасну. Асортимент ручок сьогодні дуже різноманітний. Майте на увазі, що у першокласників повинні бути прості кулькові ручки, без відволікаючих деталей. Є спеціальні ручки для тих, хто вчиться писати – вони мають трикутну форму і такі виїмки для пальців, що дитина, що не вміє правильно тримати ручку, в будь-якому випадку візьме її правильно. Є ручки для лівшів, є такі ж і олівці.

4.Прості олівці ТМ або НВ– 4 штуки.

   Олівці губляться ще частіше, ніж ручки. Мало того, мають властивості ламатися. Часто діти ламають їх самі і дуже люблять точити навіть тоді, коли в цьому немає необхідності.

5.Стругачка для олівців.

   Купуйте якісну стругачку, краще залізну, але ні в якому разі не пластмасову, вони швидко ламаються і тупляться. Стругачка повинна бути з контейнером, щоб вся тирса від олівця не сипалася по всьому класу.

6.Кольорові олівці.

   Як правило, необхідні основні кольори. Не потрібно купувати олівці з блискітками і з величезною кількістю відтінків. Купуючи кольорові олівці, подивіться на грифель і на основу близько грифеля – вона повинна бути деревяною і по своїй структурі як можна більше нагадували структуру дерева. Олівці повинні бути м’якими, зручними і міцними.

7.Гумка – 2 штуки.

   Чим простіша гумка – тим якісніша.

8. Лінійка (20 см) – 2 штуки.

   В 1-му класі досить лінійки 20 сантиметрів. Сучані діти вчаться рахувати, віднімати і додавати саме по лінійці, тому купуйте міцну, яка не просвічується, з великими цифрами і без інших різноманітних елементів.

9. Лінійка-трафарет (Офіцерська) 

   Така лінійка необхідна для креслення геометричних фігур.

10.Обкладинки для підручників.

   Обирайте правильні обкладинки – саме для 1 класу.

11.Обкладинки для зошитів.

   Зверніть увагу на якість.

12.Зошити, звичайні клітинка 10 – штук.

   Кількість сторінок в таких зошитах не повинна перевищувати 12 – 18 сторінок.

13. Зошити, коса лінійка – 8 штук (по 4 кожного).    

14.Зошити в косу лінію – 5 штук.

15.Папка для зошитів.

16.Закладки для підручників 5 штук.

17. Рахункові палички – 1 набір.

18.Папка для праці.

   Сама по собі папка на кнопці повинна бути місткою для того, щоб туди увійшли:

·         Ножиці з тупими кінцями;

·         Набір кольорового паперу, бажано двостороннього -2 набори – (формат  А-4);

·         Набір білого картону – 2 набори (формат А-4);

·         Клей-олівець, клей ПВА;  

·         Пластилін (10 -12 кольорів);

·         Дощечка і стеки для ліплення;

    В 1-му класі вам ще знадобляться: природні матеріали: засушені листочки, квітки, плоди різних рослин, шишки, каштани, кора дерева, палички, цікаві камінці, мушлі і інше. Будьте до цього готові.

19. Папка для образотворчого мистецтва.

*  Альбом на кільцях з щільними листами;

·         Акварельні фарби (медові – 10-12 кольорів);

·         Гуаш – 1 набір (12 кольорів)

·         Набір пензликів різної товщини (м’які, краще білячі);

·         Стакан - непроливайка подвійний для води;

·         Палітра для фарб;Картинки по запросу фото палітра

·         Фломастери (12 кольорів);

20.Стікери, папір з клейкою стрічкою. 

21.  Блокнот.

  Блокнот потрібний замість щоденника, великий з твердою обкладинкою.

22.  Папір для ксерокса – 1 пачка (100 листів).Офісний папір А4 для ксерокса і принтера оптом і в роздріб для друку

23.  Папка для портфоліо.

   В даний час ні один сучасний учень не обходиться  без свого портфоліо – це така папка, куди крім особистої інформації про дати народження, адреси, телефону та іншого, кладуть всі його перевірочні роботи, грамоти, дипломи і подяки. Тому будьте готовими до цього і заздалегідь купіть велику папку з мультифорами і підготуйте фотографії дитини.

24.  Файли 1 пачка (100 листів).Картинки по запросу фото файли

Перевірте розмір файлів. Вони бувають замалі для листків А-4.Файли мають бути більш цупкі, щоб дитина змогла самостійно ними користуватися.

25.  Шкільна учнівська форма.фото шкільна форма, источник: izi.ua

Для форми підійде темний низ (спідничка, сарафан (для дівчаток), чи штани), білий, голубий (світлий. Однотонний) верх, піджак.

26.  Сорочка-вишиванка.(За бажанням і фінансовою можливістю)

27.  Спортивна форма. Для уроків фізичної культури вам знадобиться:

·         Кросівки або кеди з білою підошвою;

·         Спортивний костюм;

·         Футболка (домовтеся про колір);

·         Сумка для носіння спортивної форми.

 

   Шановні батьки! Заздалегідь придбайте все необхідне до школи за списком вашій дитині. Краще це зробити до 25 серпня, щоб не скуповувати похапцем залишки в різних магазинах. Набагато приємніше не поспішаючи насолодитися вибором найкращої канцелярії для вашої дитини, а останній тиждень присвятити повноцінному відпочинку та підготовці до 1 вересня.

   Це самий необхідний список шкільного приладдя для першокласника, який вимагає нова програма для 1 класу. Тому не пропускайте шкільні збори, беріть участь в житті школи і спілкуйтеся з батьківським комітетом, - тоді ви завжди будете точно знати, що необхідно для вашого майбутнього генія і в якій кількості. Бажаю вам міцних нервів, а вашим дітям – успіхів у навчанні та творчості.

1 вересня принесіть до класу гарну кімнатну квітку у вазоні.

 

   З повагою до Вас, шановні батьки, вчитель ваших дітей Олена Дмитрівна Воронова.